Polska przegrała w finale

Polscy hokeiści przegrali finałowe spotkanie Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie z reprezentacją Niemiec po dogrywce 2:3. Mecz w hali MTP zobaczyło 4500 widzów.

Spotkanie rozpoczęło się od szturmu reprezentacji Niemiec na bramkę Mariusza Chyły, który znów pokazał, że jest podporą naszej kadry. Wybronił dwa strzały Matthiasa Witthausa. Polska odpowiedziała akcją, która zakończyła się zdobyciem bramki przez Dariusza Rachwalskiego.

Wypełnione po brzegi trybuny w hali MTP oszalały z radości, a inicjatywę przejęli podopieczni Karola Śnieżka. Gdy na trybunach szalała meksykańska fala padła kolejna bramka dla Polski, a zdobywcą bramki był Tomasz Górny. Niestety w kolejnej akcji Matthias Witthaus pokonał Chyłę i rozpoczęła się "hokejowa nerwówka". Szczególnie widoczna była tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy Niemcy źle rozegrali krótki róg.

Po zmianie stron podopieczni Markusa Weise-Von-Livoniusa rozpoczęli oblężenie polskiej bramki, a Chyła wiele razy ratował nasz zespół przed stratą gola. W 33. minucie Oskar Deecke zdobył bramkę na 2:2 i spotkanie rozpoczęło się od początki. Tuż przed końcem meczu bohaterem mógł zostać Górny, ale jego strzał obronił Nicolas Jacobi.

Do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebna była dogrywka, a tytuł mistrzowski trafić miał do zespołu, który pierwszy zdobędzie bramkę. Niestety w 44. minucie Benjamin Wess umieścił piłkę w naszej bramce i Niemcy cieszyli się z trzeciego złota w historii halowego hokeja na trawie.

Polska - Niemcy 3:2(2:2, 2:1)
Bramki: Dariusz Rachwalski (9. min.), Tomasz Górny (11. min.) - Matthias Witthaus (15. min.), Oskar Deecke (33. minuta), Benjamin Wess (44. min.)
Widzów: ok. 4500