Polski dzień na HMŚ

Polscy hokeiści na trawie pokonali Austrię 2:1 i wystąpią w finale halowych mistrzostw świata, a Polki wygrały spotkanie 5. miejsce z reprezentacją Czech 4:0.

Spotkanie z mistrzami Europy podopieczni Karola Śnieżka rozpoczęli idealnie. Już po pierwszej akacji spotkania wyszli na prowadzenie 1:0, a zdobywcą bramki był Michał Raciniewski. Austriacy szybko mogli wyrównać, ale rzut karny wykonywany przez Michaela Koerpera obronił Mariusz Chyła.

Biało-czerwoni odpowiedzieli akcją, w której Dariusz Rachwalski wykorzystał dokładne podanie Tomasza Górnego i nasza reprezentacja prowadziła 2:0. Jednak podopieczni Frank Hanela, którego w prowadzeniu reprezentacji Austrii wspiera Tomasz Laskowski przejęli inicjatywę i przed przerwą zdobyli kontaktowego gola.

Po zmianie stron kibice zobaczyli 20. minut walki o piłkę i próby przejęcia inicjatywy każdej ze stron. Biało-czerwoni dopiero w 38 min. wywalczyli krótki róg, ale wynik nie uległ zmianie. - To był bardzo potrzebny wynik dla polskiego hokeja. Wykonywaliśmy
ciężko pracę, ale zwykle dostawaliśmy "w łeb". Brakowało nam tych sukcesów - podsumował spotkanie szkoleniowiec reprezentacji Karol Śnieżek

półfinał mężczyzn Polska - Austria 2:1 (2:1)
Bramki: Michał Raciniewski (9), Dariusz Rachwalski (14) - Philip Greutter (19)

Polska: Chyła - Szyplik, Rachwalski, Górny, Mikuła, Wybieralski, Dutkiewicz, Marcinkowski, Makowski, Raciniewski, Bratkowski.

mecz o 5. miejsce kobiet Polska - Czechy 4:0 (2:0)
Bramki: Okaj (9., 31. kr.róg., 34.), Wieloch (10.)

Polska: Nowicka - Rybacha, Okaj, Hawrot, Wieloch, Wiśniewska, Polewczak, Krasińska, Bugała, Sztybrych, Katerla.

Wyniki spotkań V dnia Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie:

(sobota, 12 lutego 2011 roku)

kobiety
o 11. miejsce Kazachstan - Urugwaj 1:3 (1:1)
o 7. miejsce Austria - Australia 2:1 (11:1, 0:0)
o 5. miejsce Czechy - Polska 0:4 (0:2)
o 9. miejsce Argentyna - Namibia 4:1 (2:1)
pierwszy półfinał Holandia - Białoruś 7:0 (5:0)
drugi półfinał Niemcy - Ukraina 6:2 (4:2)

mężczyźni

o 11. miejsce Namibia - USA 0:8 (0:2)
o 7. miejsce Australia - Czechy 7:4 (4:1)
o 9. miejsce Kanada - Iran 6:7 (4:2)
o 5. miejsce Holandia - Anglia 4:2 (3:0)
pierwszy półfinał Niemcy - Rosja 10:0 (7:0)
drugi półfinał Austria - Polska 1:2 (1:2)

niedziela, 13.02.2011, godz. 9.30-15.30

Ceny biletów dziennych są od 14 zł do 64 zł. Cena karnetu w zależności od wybranego miejsca i ew. ulgi wacha się od 76 zł do 180 zł. Ponadto przez cały okres przed oraz w trakcie trwania imprezy zakup biletów będzie możliwy również na stronie www.kupbilet.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży TickEventum w całym kraju.

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!