Reklama
Reklama

Walentynkowy weekend przed nami

Restauratorzy, a także sprzedawcy mają w tym roku powód do zadowolenia. Wielu poznaniaków Dzień Świętego Walentego będzie obchodzić nie tylko w poniedziałek, ale też w sobotę i niedzielę.

W sobotę warto się wybrać do Galerii Malta, gdzie powstanie największy w Poznaniu romantyczny obraz. Zostanie ułożony z 4 tysięcy kubków kawy - czarnej i zabielanej mlekiem. Nie wiadomo, co znajdzie się na obrazie. Zdradzono jedynie tyle, że będzie nawiązywał do romantycznej sceny filmowej.

Równocześnie do budowy niezwykłego obrazu w Galerii odbędą się targi "Słodko, kawowo, czekoladowo", gdzie będziemy mogli spróbować aromatycznych kaw, a także pysznych czekoladowych pralinek. Start już o 12.00.

W niedzielę, 13 lutego, w Poznaniu również będzie można poczuć walentynkową atmosferę. MPK tego dnia zaprasza wszystkich poznaniaków do Walentynkowego Tramwaju. To ciekawa propozycja dla wszystkich zakochanych. Przystrojony pojazd wyruszy na poznańskie ulice już o godzinie 12.00. Na pokładzie będzie można złożyć życzenia ukochanej osobie za pośrednictwem radia RMF MAXX i portalu Moje Miasto Poznań.

MPK przygotowało też specjalny konkurs dla zakochanych. Główną nagrodą jest bezpłatne wynajęcie Jelcza RTO, tzw. Ogórka. Wystarczy przyjść 13 lutego do Walentynkowego Tramwaju i wypełnić kupon konkursowy.

W poniedziałek, a więc właściwe Walentynki, w Poznaniu czeka nas mnóstwo atrakcji. Na scenach teatralnych zaprezentowane zostaną m.in. spektakle "Dzień zakichanych" (wbre pozorom nie zakochanych), "Sen nocy letniej", czy "Zagraj to jeszcze raz, Sam". W Teatrze Wielkim zobaczymy kabaret Ani Mru Mru w walentynkowym programie! W Eskulapie zagra Feel, a specjalny Koncert dla Zakochanych odbędzie się w Teatrze Muzycznym. Szczegóły w naszym kalendarium.

Fani kina już teraz powinni pomyśleć o zarezerwowaniu biletów na poniedziałkowy wieczór. W restauracjach wciąż są wolne stoliki, ale jak zapewniają właściciele - ruch w interesie jest spory.

Ci, którzy Walentynek nie lubią, muszą w weekend uzbroić się w cierpliwość. Wszystkie centra handlowe są już obwieszone serduszkami, czerwonymi balonami i Amorami. Do poniedziałku to się na pewno nie zmieni!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro