Reklama
Reklama

Łacina: w najbliższych latach inwestycyjnie

Nowy blok u zbiegu ulic Katowickiej i Milczańskiej, a także centrum handlowe "Łacina". Najbliższe lata na Łacinie upłyną pod znakiem inwestycji.

W środę informowaliśmy, że rumuńska rodzina zamieszkująca pustostan u zbiegu ulic Milczańskiej i Katowickiej na Polance, opuściła swoje dotychczasowe lokum. 17 osób przebywało nielegalnie w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Jest to teren przygotowany pod inwestycję budowlaną. Jest pozwolenie na budowę. Jest pozwolenie na rozbiórkę tego budynku - mówił w środę Paweł Klepka, współwłaściciel spółki Łacina Dom, która chce tu wybudować nowy budynek mieszkalny.

W piątek w godzinach porannych rozpoczęła się rozbiórka pustostanu. Trudno jest mi określić ile to zajmie - informuje Klepka. Ekipa, która prowadzi prace działa bardzo sprawnie. Nie jestem specjalistą, ale może to potrwać może dwa, trzy dni - dodaje.

Już w połowie 2011 roku na działce należącej do spółki Łacina Dom rozpocznie się budowa nowego bloku z parkingiem podziemnym. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2012 - mówi Klepka. Prace dobiegną końca równocześnie z zakończeniem budowy kolektora prawobrzeżnego. W przeciwnym razie budynki nie byłyby podłączone do sieci - kończy.

To nie koniec inwestycji zaplanowanych na najbliższe lata na terenie Łaciny. Od 2009 roku wiadomo, że pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Bolesława Krzywoustego i Milczańską ma powstać największe w Poznaniu centrum handlowo-rekreacyjne "Łacina". Galeria ma mieć powierzchnię 10 hektarów, co oznacza, że będzie dwa razy taka jak, znajdująca się nieopodal, Galeria Malta.

Na 105 tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się 300 butików, restauracji, barów, punktów usługowych, a także hipermarket Carrefour, sklep typu Do-It-Yourself i sklep z multimediami. W "Łacinie" powstanie też multikino z 16 salami, a także Aleja Mody. W sumie sklepy będą reprezentować 190 marek krajowych i zagranicznych.

Koszty wybudowania centrum handlowego oraz zagospodarowania 50 hektarów przy nim mogą osiągnąć zawrotną sumę 300 milionów euro. Jak poinformowała nas Ewa Flader z Apsys Polska, firmy, która będzie stawiać "Łacinę", prace przy budowie galerii rozpoczną się w pierwszym kwartale 2012 roku. Pozwolenie na budowę spodziewamy się otrzymać w połowie tego roku - zapewnia Flader. Otwarcie "Łaciny" nastąpi najwcześniej w pierwszym kwartale 2014 roku - kończy.

Jak, Twoim zdaniem, powinien zostać zagospodarowany teren Łaciny?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro