Polska nadal niepokonana

Polscy hokeiści na trawie w trzecim dniu Halowych Mistrzostwa Świata rozgrywanych na MTP pokonali Namibię 10:0 oraz Niemcy 3:2 i są o krok od awansu do półfinału.

Biało-czerwoni prowadzeni przez Karola Śnieżka z każdym dniem Halowych Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie prezentują się coraz lepiej. Czwartkowe zmagania fazy grupowej rozpoczęli pojedynkiem z Namibią i wygrali 10:0. Aż trzy bramki zdobył Dariusz Rachwalski, a nasi reprezentanci podkreślali, że oszczędzali siły na wieczorny pojedynek z Niemcami.

Mecz z mistrzami świata zgromadził ponad 3000 tys. widzów. Zobaczyli oni emocjonujący pojedynek, który można śmiało nazwać najlepszą reklamówką hokeja w Polsce. Już od pierwszych sekund spotkanie toczyło się w szybkim tempie, a pierwsi oddali strzał Polacy. Jednak uderzenie Artura Mikuły obronił Nicolas Jacobi. Niemcy nie pozostawali dłużni i groźnie strzelali na bramkę Mariusza Chyły.

W 16. minucie na prowadzenie naszą reprezentację wyprowadził Dariusz Rachwalski po dobrym rozegraniu krótkiego rogu, a chwilę później mogło być nawet 2:0. Niemcy próbowali przed przerwą wyrównać, ale piłka po strzale Thilo Stralkowskiego nie znalazła drogi do bramki.

Po zmianie stron kibice zobaczyli jeszcze ciekawsze momenty. Trybuny poderwały się z radości już po pierwszych akcjach, gdyż efektownym padem kolejną bramkę zdobył Dariusz Rachwalski. Chwilę później zamarły, gdy po krótkim rogu ratowaliśmy się wybiciem piłki z linii bramkowej, a w 34. minucie oszalały z radości po bramce z rzutu karnego Karola Szyplika.

W tym momencie wydawało się, że na 6. minut przed końcem spotkanie już wszystko jasne... Jednak mistrzowie świata zaryzykowali i byli bliscy doprowadzenia do remisu. Najpierw w 38. minucie bramkę zdobył Christopher Zeller, później Chyła ratował nas przed stratą bramki, a w 39. minucie gola na 3:2 zdobył Thilo Stralkowski. Ostatnie sekundy wszyscy oglądali już na stojąco, a biało-czerwoni dotrwali do końcowego gwizdka bez straty bramki.

Polska - Namibia 10:0 (5:0)
Bramki: Artur Mikuła (4), Tomasz Dutkiewicz (9-kr. róg, 19-kr. róg), Karol Szyplik (12-kr. róg, 35), Dariusz Rachwalski (13, 24-kr. róg, 26-kr. róg), Tomasz Marcinkowski (30), Tomasz Górny (36).

Polska: Matuszak - Szyplik, Rachwalski, Górny, Wybieralski, Mikuła, Bratkowski, Dutkiewicz, Marcinkowski, Makowski, Raciniewski.

Polska - Niemcy 3:2 (1:0)
Bramki: Dariusz Rachwalski (16-kr. róg, 24), Karol Szyplik (34-karny) - Christoph Zeller (38-kr. róg), Thilo Stralkowski (39)

Polska: Chyła - Szyplik, Rachwalski, Górny, Wybieralski, Mikuła, Bratkowski, Dutkiewicz, arcinkowski, Makowski, Raciniewski.

niedziela, 13.02.2011, godz. 9.30-15.30

Ceny biletów dziennych są od 14 zł do 64 zł. Cena karnetu w zależności od wybranego miejsca i ew. ulgi wacha się od 76 zł do 180 zł. Ponadto przez cały okres przed oraz w trakcie trwania imprezy zakup biletów będzie możliwy również na stronie www.kupbilet.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży TickEventum w całym kraju.