Reklama

Wyrok ws. VIII LO odroczony

Sąd Apelacyjny odroczył zapowiadany na czwartek wyrok w sprawie odszkodowania dla Archidiecezji Poznańskiej. Kościół domaga się od Skarbu Państwa pieniędzy za niemożność użytkowania budynków VIII LO i szkoły muzycznej przy ul. Głogowskiej przez 10 lat.

Jak podaje "Radio Merkury", 23 mln zł odszkodowania przyznał już w zeszłym roku Archidiecezji Poznańskiej Sąd Okręgowy. Pełnomocnik Skarbu Państwa odwołał się wówczas od wyroku, wskazując, że roszczenia się przedawniły.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Budynki należały przed wojną do księdza Czesława Piotrowskiego. Zbudował je za pieniądze pożyczone od ówczesnej rady miasta i miejskich banków. Piotrowski regulował odsetki kredytu z datków wiernych i czesnego. Spłatę długów udaremnił jednak wybuch wojny. Budynki zostały wywłaszczone przez władze komunistyczne w 1956 r. Archidiecezja odzyskała je dopiero cztery lata temu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro