Zawiodła koncentracja

Reprezentacja Polski kobiet w drugim dniu Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trwawie przegrała z Białorusią 2:4, choć prowadziła do przerwy 2:1.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły podopieczne Samvel Kahhramaniana, które już w pierwszych minutach wykorzystałe dekoncentracje biało-czerwonych wykorzystały krótki róg. Trafienie zaliczyła Julia Michejczyk. Polki wyrównały w 8. minucie, a rzut karny wykorzystała Marlena Rybacha. Tuż przed przerwą po zespołowej akcji i bramce Natali Wiśniewskiej nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie 2:1.

Niestety początek drugiej połowy w wykonaniu biało-czerwonych był fatalny. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego straciły bramkę w pierwszych sekundach połowy, a po słabej grze w obronie od 26. minuty prowadziła Białoruś 3:2. Wynik spotkania w 38. minucie na 4:2 ustaliła Krescina Kulinkowicz.

- Zabrakło nam koncentracji zarówno na początku meczu, jak i po przerwie, bo za szybko traciliśmy bramki. W końcówce musiałem zaryzykować, bo już nie mieliśmy nic do stracenia. Porażka z Białorusią trochę nas oddaliła od półfinału, ale nie przekreśliła tych szans. Musimy się odbudować po tej porażce, bo jutro czekają nas dwa trudne spotkania, po których na pewno wiele się wyjaśni - podsumował spotkanie trener polskich hokeistek, Krzysztof Rachwalski.

Polska - Białoruś 2:4 (2:1)
Bramki: Marlena Rybacha (8-karny), Natalia Wiśniewska (17) - Julia Michejczyk (4-kr. róg), Krescina Kulinkowicz - dwie (21, 38), Julia Kurnganskaja (26),

Polska: Dominika Nowicka - Marlena Rybacha, Joanna Hawrot, Aleksandra Bugała, Joanna Wieloch, Natalia Wiśniewska, Paulina Okaj, Katarzyna Krasińska, Małgorzata Sztybrych, Paulina Polewczak, Amelia Katerla.

niedziela, 13.02.2011, godz. 9.30-15.30

Ceny biletów dziennych są od 14 zł do 64 zł. Cena karnetu w zależności od wybranego miejsca i ew. ulgi wacha się od 76 zł do 180 zł. Ponadto przez cały okres przed oraz w trakcie trwania imprezy zakup biletów będzie możliwy również na stronie www.kupbilet.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży TickEventum w całym kraju.