Polki wygrały z Australią

Reprezentacja Polski kobiet w swoim pierwszym spotkaniu na III Halowych Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie pokonała Australię 2:1.

Debiutujące na hokejowym mundialu biało-czerwone w pierwszych minutach spotkania z Australią szukały sposobu na przejęcie inicjatywy. Udało się to dopiero po kilku minutach gry, a efektem była bramka Natalii Wiśniewskiej z rzutu karnego. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie, choć rywalki miały w ostatnich sekundach krótki róg.

Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego drugą połowę rozpoczęły od zdobycia bramki. Jej autorką była Aleksandra Bugała, która wykorzystała podanie Natalii Wiśniewskiej. Podrażnione takim obrotem sytuacji zawodniczki z Australii zaczęły grać agresywniej i po kilki minutach zaliczyły kontaktowe trafienie. Bramkę z rzutu karnego zdobyła Holly Evans. W końcowych minutach odpowiedzialność za wynik wzięła na siebie Joanna Wieloch, która skutecznie potrafiła przetrzymać piłkę, blokować rywalki i Polska wygrała pierwszy swój mecz w historii na HMŚ.

Polska - Australia 2:1 (1:0)
Bramki: Natalia Wiśniewska (16-karny), Aleksandra Bugała (21) - Holly Evans (27-karny)

Polska: Nowicka - Rybacha, Hawrot, Wiśniewska, Wieloch, Katerla, ztybrych, Krasińska, Bugała, Okaj, Polewczak.

Terminarz i wyniki spotkań I dnia Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie:

niedziela, 13.02.2011, godz. 9.30-15.30

Ceny biletów dziennych są od 14 zł do 64 zł. Cena karnetu w zależności od wybranego miejsca i ew. ulgi wacha się od 76 zł do 180 zł. Ponadto przez cały okres przed oraz w trakcie trwania imprezy zakup biletów będzie możliwy również na stronie www.kupbilet.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży TickEventum w całym kraju.