Reklama

Niżańska: samochody toną w wodzie

fot. KWP w Poznaniu

Mieszkańcy ulicy Niżańskiej w Poznaniu mają problem z dojazdem na swoje posesje. Ich droga do domu jest bowiem zalana.

Ulica Niżańska, równoległa do autostrady A2, w okolicach Pokrzywna wygląda jak bagno. Nasza sytuacja drogowa wygląda tragicznie. Nie posiadamy drogi utwardzonej i przy obecnych roztopach oraz momentach gdy pada deszcz, ulica zamienia się w jedno torfowisko. Samochody się zakopują nie mówiąc o przejściu ulicą pieszo - informuje Paulina.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


To problem, który w okresie zimowych roztopów pojawia się w wielu miejscach Poznania.

Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich przyznał, że sprawę zgłaszano. Faktycznie, były w tej sprawie interwencje telefoniczne - informuje. Zleciliśmy już wyrównanie nawierzchni drogi, a także wypełnienie ubytków materiałem pofrezowym - dodaje. Działania zostaną jednak podjęte dopiero, gdy droga wyschnie - zapewnia.

Taka sytuacja występuje w Poznaniu coraz częściej. W dużej mierze problemy są spowodowane budowaniem domów mieszkalnych, czy innych budynków na obszarach, na których wcześniej znajdowały się np. rowy melioracyjne. Tym samym wody gruntowe nie mają ujścia i zalewają posesje oraz drogi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro