Reklama
Reklama

Szczęsny Kaczmarek: odsłonięcie pomnika w marcu

Pomnik składający się z dwóch obelisków upamiętnia postać Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, prezydenta Poznania w latach 1990 - 1998.

W marcu odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika, który upamiętnia Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka. Dwa obeliski - jeden z podobizną prezydenta i cytatami z jego wypowiedzi, a drugi z herbem Poznania i Związku Miast Polskich - już stoją na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan. Każdy waży blisko 2,5 tony i ma ponad 2 metry wysokości. Pomnik stanął w sąsiedztwie obelisków Cyryla Ratajskiego i Jarogniewa Drwęskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Wojciech Szczęsny Kaczmarek był absolwentem i późniejszym wykładowcą na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 80. działacz "Solidarności". Piastował urząd prezydenta Poznania od roku 1990 do 1998. Współtwórca i pierwszy prezes restytuowanego po wojnie Związku Miast Polskich. W latach 2000-2003 konsul generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu. Kawaler francuskiego Orderu Legii Honorowej.

Zmarł 26 maja 2009 roku po długiej chorobie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro