Reklama
Reklama

MPK: dotacja na tramwaje

fot. KWP w Poznaniu

156 mln zł unijnego dofinansowania dostanie MPK na zakup niskopodłogowych tramwajów.

Umowa została podpisana w Warszawie. Wszystkie 45 pojazdów będzie kosztować 400 milionów złotych różnicę z własnych środków dopłaci MPK - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Poznaniacy już mają okazję testować nowy tramwaj Tramino. Na razie pojazd jeździ na trasie "czternastki". Dzięki temu MPK ma okazję zbierać opinię mieszkańców na temat nowych tramwajów.

Solaris Tramino jest całkowicie niskopodłogowy i klimatyzowany. Producent duży nacisk położył też na tłumienie hałasu. Konstrukcja ma być bardzo wytrzymała. Przy stłuczce z prędkością do 15 kilometrów na godzinę konstrukcja nie powinna się nawet odkształcić. Pojazd bez problemu może też jeździć po starych, nierównych torach. I mimo, że to bardzo skomplikowana konstrukcja, w prowadzeniu pojazd ma być wygodny i prosty.

Zdaniem producentów, firmy Solaris, Tramino ma bardzo długo służyć poznańskiej komunikacji. Czas eksploatacji szacuje się, na co najmniej 30 lat. W pojeździe zmieści się 200 pasażerów, w tym ponad 60 będzie mogło odbyć podróż siedząc.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
29℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro