Reklama
Reklama

Egipt: poznaniacy nie lecą na wczasy

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Turyści z Poznania, którzy mieli we wtorek wyruszyć na wczasy do Egiptu, nie opuścili Polski. Do kraju wrócą natomiast poznaniacy, którzy w ostatnich dniach przebywali w kraju faraonów.

Jak poinformowała nas Hanna Surma, rzecznik Ławicy, we wtorek z Poznania nie wyleci do Egiptu żaden z zaplanowanych samolotów. Pierwszy miał się odbyć o godzinie 6.00 rano - mówi. Najpierw wylot przełożono na godzinę 8.00, a ostatecznie lot odwołano - dodaje.

Do Egiptu nie polecą też turyści, którzy mieli opuścić Poznań o godzinie 21.15. Ten lot również odwołano - informuje Surma. Niektóre biura podróży oferują swoim klientom kierunki zamienne - Cypr, czy Maroko. Inne decydują się na zwrot poniesionych kosztów. Są też takie, które mimo ostrzeżeń MSZ decydują się na organizowanie wylotu.

We wtorek na Ławicy wyląduje natomiast pierwszy samolot z turystami przebywającymi obecnie w Egipcie. Mają pojawić się w Poznaniu o godzinie 19.15 - kończy Surma.

Przypominamy, że po trwających kilkanaście dni zamieszkach antyrządowych w Tunezji podobne rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w Egipcie. Sytuacja w kraju jest na tyle poważna, że poszczególne państwa (w tym Stany Zjednoczone) wzywają swoich obywateli do natychmiastowego opuszczania kraju faraonów. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazd do Egiptu. Jeśli się na wylot zdecydujemy, zdaniem MSZ nie powinniśmy opuszczać hotelowych kurortów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro