Reklama
Reklama

Hokeiści grają w hali

Wystartowały halowe rozgrywki hokeja na trawie. Inauguracyjne spotkanie wygrała drużyna AZS AWF Poznań.

Rozgrywki ligi halowego hokeja na trawie wyglądają nieco inaczej niż w ubiegłych latach. Zamiast rozgrywanych równolegle spotkań w kilku miejscach organizowane są specjalne turnieje, w których biorą udział wszystkie drużyny walczące o tytuł mistrza Polski. Wynika to między innymi z najważniejszej w tym sezonie dla hokeistów imprezy - Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie Kobiet i Mężczyzn, które odbywają się w lutym 2011 roku w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Pierwszy z cyklu turniejów rozpoczął się w sobotę w Poznaniu. AZS AWF Poznań pokonał pewnie ZSMS Poznań 5:1 (5:0).

Bramki dla AZSu zdobyli: Szymon Oszyjczyk 2, Łukasz Kosmaczewski, Artur Semonowicz i Dawid Zimnicki po jednej. Honorowego gola dla ZSMS zdobył w ostatniej minucie spotkania kapitan tej drużyny Adrian Krokosz.

Drużyna AZS AWF zyskała w tym sezonie kilku doświadczonych zawodników. Na boisku zobaczyliśmy m.in Łukasza Wybieralskiego i wracającego po kontuzji Tomasza Górnego. Rutyna wygrała więc i to dość wysoko z entuzjazmem i młodością.

Kolejne spotkania w niedzielę. Sesja dopołudniowa rozgrywana w hali B POSiR przy ul. Chwiałkowskiego rozpocznie się już o godz. 9.30. Popołudniu kolejne mecze, od godz. 14.30 w hali AWF przy Drodze Dębińskiej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro