Reklama

Nowa Gazownia: powstaje pawilon

Z końcem grudnia rozpoczęły się prace związane z budowaniem pawilonu Nowej Gazowni. Otwarcie przestrzeni dla artystów zaplanowano na późną wiosnę.

W ubiegłym roku informowaliśmy, że na Chwaliszewie powstanie pawilon Nowej Gazowni. Początkowo zakładano, że budynek zacznie funkcjonować jesienią 2010 roku. Tak się jednak nie stało. We wrześniu ogłoszono przetarg na jego wykonanie. Pokazano też projekt budynku - rotundy. W środku znajdzie się 600 m2 powierzchni z halami wystawienniczymi, kawiarnią, a także pomieszczeniami socjalno-biurowymi, w których będzie można się spotkać m.in. z architektami i artystami.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z budową pawilonu Nowej Gazowni. I trzeba przyznać, że idą bardzo sprawnie. Na placu już stoi szkielet rotundy wykonany ze stali. Przystąpiono też do stawiania pierwszych ścian. Na końcowy efekt przyjdzie nam poczekać do późnej wiosny.

Pawilon Nowej Gazowni to część rewitalizacji obszaru Starego Koryta Warty. Ma być miejscem, w którym dzieci z Chwaliszewa będą uczestniczyć w warsztatach. To tutaj swoje prace będą prezentować poznańscy artyści. W pawilonie będzie też można porozmawiać z osobami zajmującymi się rewitalizacją tego obszaru.

Pawilon będzie stał na Chwaliszewie przez 5 lat. Koszt jego ustawienia to 1,5 mln złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Miasta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro