Reklama
Reklama

Pod Poznaniem powstaje wielkie osiedle

Warta Park w Luboniu to kompleks niewielkich, wielorodzinnych budynków, przy ul. Armii Poznań. Inwestor buduje tam 2000 mieszkań, głównie z myślą o opuszczających granice miasta poznaniakach.

Osiedle Warta Park powstaje na terenach poprzemysłowych, przy zakolu Warty, niedaleko dworca kolejowego w Luboniu. Chociaż teren administracyjnie leży poza Poznaniem, w praktyce tworzy już jedną z dzielnic miasta, w ramach prawie jednolitego obszaru zurbanizowanego.

2000 mieszkań o powierzchni od ok. 37 m kw. do 112 m kw. pomieści się w 19 niewielkich budynkach. Bloki będą mieć po trzy kondygnacje naziemne i wysokości od 9 do 12 metrów. Pod większą częścią osiedla będzie się rozciągać podziemny parking.

Od strony Warty powstaną bloki o podwyższonym standardzie. Znajdą się w nich m.in. ponad stumetrowe, dwukondygnacyjne apartamenty z tarasami i wewnętrznymi antresolami. Nad rzeką ma pozostać miejsce na trasę pieszo-rowerową i place zabaw.

Wartę Park w Luboniu stawia firma Pajo sp. z o.o., budująca podobne osiedla także w innych podpoznańskich gminach. Realizacja pierwszego etapu inwestycji rozpoczęła się jesienią 2010 r. Pierwsze bloki na lubońskim osiedlu mają być oddane do użytku w drugiej połowie 2011 r.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro