AZS AWF nadal w strefie spadkowej

Szczypiornistki AZS AWF Poznań przegrały wyjazdowe spotkanie z SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 27:37 i nadal znajdują się w strefie spadkowej I ligi.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się zwycięstwem miejscowych 13:10. Taki rezultat to duża zasługa bramkarki Magdaleny Gały, która często ratowała AZS AWF i dodatkowo obroniła trzy rzuty karne. Niestety w drugiej odsłonie Sparta szybko odskoczyła poznanianką i wywalczoną przewagę utrzymały do końcowego gwizdka sędziego.

- Pierwszą połowę zagrałyśmy naprawdę bardzo dobrze - mocno w obronie, konsekwentnie i skuteczne w ataku. W drugiej części meczu coś pękło, bo zabrakło zarówno gry z przodu, jak i z tyłu - komentowała po spotkaniu Agnieszka Kwiecień, rozgrywająca AZS AWF Poznań.

SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. - KS AZS AWF Poznań 36:27 (13:10)

Sparta: Olenderek, Walkowiak (4), Filoda (5), Niedzielska, Borkowska (4), Białyńska, Cieśla (7), Gładecka (5), Wozińska, Celka (10), Kowalewska (1)

AZS AWF: Gała, Łakomy (2), Bartkowiak, Szymańska (1), Kacprzak (7), Siudmak (4), Kujawa (4), Kwiecień (7), Łyszczyk (1), Sznycer (1)