Reklama

Śródka: Aquanet ustawia tablice świetlne

fot. Poznańska Wiki - Shareif
fot. Poznańska Wiki - Shareif

Od poniedziałku, 31 stycznia, na Rondzie Śródka pojawią się tablice świetlne informujące kierowców o utrudnieniach w ruchu związanych z budową Kolektora Prawobrzeżnego II.

Jak informuje Aquanet, tablice będą przede wszystkim informować kierowców o aktualnych utrudnieniach w okolicy ronda spowodowanych przez budowę kolektora. Ma to ułatwić kierowcom podjęcie decyzji o ewentualnym wybraniu trasy alternatywnej, a nie poruszanie się zakorkowaną ulicą.

Komunikaty pojawiające się na tablicach będą na nie wysyłane przez Internet. To szybki i skuteczny sposób, by informować poznaniaków o utrudnieniach komunikacyjnych.

Już w połowie lutego tablice zostaną sprzężone z radarem, który będzie sprawdzał prędkość pojazdów na wyznaczonym odcinku (Jana Pawła II od Ronda Śródka do Cybiny). Jeśli samochody będą się poruszać wolniej niż 20 km/h na tablicy zostanie wyświetlony komunikat: "KOREK NA UL. JANA PAWŁA II I NA DOJEŹDZIE". Jeśli natomiast prędkość aut wzrośnie do 30 km/h tablica pokaże uniwersalny komunikat: "UTRUDNIENIA NA DOJEŹDZIE DO R. ŚRÓDKA. TRWA BUDOWA KOLEKTORA SANITARNEGO".

Oto miejsca, w których pojawią się tablice:

- przy skrzyżowaniu - Estkowskiego/Chwaliszewo
- przy skrzyżowaniu - Warszawska / Św. Michała
- przy skrzyżowaniu - Podwale/Bydgoska
- ul. Jana Pawła II (radar).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro