Reklama
Reklama

Europa i Afryka razem na scenie

fot. WTK SPORT

W sobotę w Teatrze Nowym odbyło się spotkanie inaugurujące europejsko-afrykański projekt sceniczny. Efektem ma być spektakl prezentowany na scenach całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii.

Projekt zainaugurowany w sobotę będzie realizowany przez poznański Teatr Nowy we współpracy z teatrami Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki. Spektakl, który powstanie w wyniku projektu będzie niecodziennym wydarzeniem, nie tylko na polską skalę.

Pomysłodawcą spektaklu, który będzie czerpał garściami z doświadczeń europejskich i afrykańskich jest Łukasz Wiśniewski z Teatru Nowego. - Mamy to szczęście, że projekt, który zrodził się w mojej głowie wszędzie spotykał się z nadzwyczajnie dobrym przyjęciem - mówi Wiśniewski.

Europa i Afryka pozornie są od siebie bardzo różne. Pozornie, bo jak zapewnia Mike van Graan, dramaturg z RPA, jesteśmy do siebie bardzo podobni. RPA, podobnie jak wiele wschodnioeuropejskich państw, przechodzi przeobrażenia. Stajemy się nowymi społeczeństwami, dlatego jest tak wiele rzeczy, których możemy się od siebie uczyć - zapewnia.

Realizacja tak dużego projektu wiąże się również z problemami. Największym z nich jest język będący najważniejszym elementem komunikacji pomiędzy aktorami, a widownią. Pomysłodawcy wierzą jednak, że uda się takich problemów uniknąć.

Owocem międzynarodowego projektu zainaugurowanego w sobotę w Poznaniu będzie spektakl wystawiany na scenach całego świata. Jego prapremiera odbędzie się w Afryce. Następnie spektakl będzie prezentowany m.in. w Poznaniu oraz na brytyjskich scenach. Premiera na przełomie 2012 i 2013 roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro