Lech pokonał Lokomotiw

Lech Poznań rozgromił w meczu sparingowym bułgarski Lokomotiw Płowdiw 4:0. Bohaterem spotkania był Artjoms Rudnevs.

Zespół Jose Maria Bakero w czasie zgrupowania w Hiszpanii zaliczył kolejny udany występ i wszystko wskazuje na to, że forma lechitów na spotkanie z SC Braga będzie odpowiednia. Już w pierwszych minutach środowego spotkania Jacek Kiełb wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Bartosz Bosacki.

Kilka minut później było już po meczu, gdyż strzeleckimi umiejętnościami popisał się Artjoms Rudnevs. Łotysz najpierw wykorzystał dośrodkowanie Semira Stilicia i strzałem piętą pokonał Todora Todorova. A dziesięć minut później Rudnevs wykorzystał sytuację sam na sam. W tym okresie Lech miał jeszcze dwie idealne okazje na zdobycie bramki, ale swoje okazje zmarnowali: Tomasz Mikołajczak i Semir Stilić.

W drugiej połowie szansę gry dostali pozostali zawodnicy, gdyż trener Bakero dokonał 10 zmian. Jedynie Grzegorz Kasprzik rozegrał pełne 90. minut. Natomiast gra zespołu nadal wyglądała dobrze i została potwierdzona podwyższeniem wyniku na 4:0. Bramkę samobójczą pod dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia zdobył Martin Kavdanski.

Lech Poznań - Lokomotiw Płowdiw 4:0
Bramki: Bartosz Bosacki (6. z rzutu karnego), Artjoms Rudnevs dwie (12. i 24) oraz Martin Kavdanski (88., samobójcza).

Lech: Grzegorz Kasprzik - Grzegorz Wojtkowiak (46. Marcin Kikut), Bartosz Bosacki (46. Hubert Wołąkiewicz), Manuel Arboleda (46. Ivan Djurdjević), Seweryn Gancarczyk (46. Luis Henriquez) - Dimitrije Injac (46. Tomasz Bandrowski), Sergei Krivets (46. Marcin Kamiński) - Tomasz Mikołajczak (46. Jakub Wilk), Semir Stilić (46. Mateusz Możdżeń), Jacek Kiełb (46. Bartosz Ślusarski) - Artjoms Rudnevs (46. Vojo Ubiparip)

Lokomotiw: Todor Todorov (46. Florian Lucchini) - Dani Kiki (61. Samir Bengelloun), Hristo Zlatinski (68. Lyubomir Vitanov), Youness Bengelloun, Martin Kavdanski - Dragi Kotsev (46. Gabor Eros), Ilijan Marchev (46. Jeremie Rodrigues), Juan Barrientos (46. Valeri Georgiev), Bojan Djokić (46. Yordan Todorov), Yanko Sandanski (46. Dimitri Durand) - Nicolas Raimondi (65. Patrick Ogunsoto)