Reklama
Reklama

Oszukała swoją firmę na 80 tys. zł

fot. Tomasz Mońko / Facebook Lecą po sukces

Księgowa regularnie podkradała pieniądze dużej, podpoznańskiej firmy. Zajmowała się w niej m.in. zewnętrznymi przelewami. Część pieniędzy wysyłała na rachunek własny oraz swojej matki. Grozi jej teraz 12 lat więzienia.

Księgowa okradała swoje przedsiębiorstwo od sierpnia zeszłego roku. Przy okazji 14-stu transakcji udało jej się wyprowadzić prawie 80 tys. zł. Aby to się mogło udać, musiała wprowadzić w błąd księgową oraz kontrolera finansowego firmy, których zadaniem jest każdorazowe autoryzowanie wszelkich transakcji finansowych. Podkładała im do akceptacji dokumenty, które dopisywały wyprowadzane przez nią sumy do ogólnego bilansu przedsiębiorstwa.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Zatrzymanej 32-latce grozi teraz do 12 lat więzienia. Wcześniej nie była karana. Została obecnie objęta dozorem policyjnym. Oprócz niej, zarzut usłyszała również jej matka, która udostępniła na potrzeby przestępstwa swoje konto bankowe. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro