Reklama

Euro 2012: wypijesz piwo na stadionie!

fot. WTK Play
fot. WTK Play

To już niemal pewne. Podczas Euro 2012 na polskich stadionach będzie można legalnie wypić piwo. Trwają prace nad nowelizacją odpowiedniej ustawy.

Jak podaje Polskie Radio, Polacy dołączą do grona szczęśliwców, którzy podczas Mistrzostw Świata lub Europy w Piłce Nożnej mogą legalnie spożywać piwo na stadionie. Potwierdza to Grzegorz Lato, prezes PZPN, a także Minister sportu - Adam Giersz.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Jedną z przyczyn zalegalizowania spożywania złocistego trunku na stadionach mają być pieniądze. To właśnie na nie liczą nie tylko organizatorzy Mistrzostw, ale też kompanie piwowarskie. Jedna z nich jest głównym sponsorem Euro 2012.

A co z bezpieczeństwem? Piwo ma być sprzedawane w plastikowych kubkach, a także najprawdopodobniej z obniżoną zawartością alkoholu. Dzięki temu kibice mają się "odpowiednio" zachowywać. Choć prezes PZPN wie, że pijanych fanów futbolu na obiektach z pewnością uniknąć się nie da.

Obecnie na stadionach w Polsce obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Minister Sportu nie wypowiada się na temat ewentualnego pozostawienia na stałe zmienionych na Euro przepisów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro