Reklama
Reklama

Termy Maltańskie: przetarg na układ komunikacyjny

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę układu komunikacyjnego, który powstanie przy Termach Maltańskich. To będzie rewolucja dla okolicznych mieszkańców.

Wykonawca układu komunikacyjnego, który pozwoli poznaniakom dojechać do Term Maltańskich nie tylko wybuduje nowe drogi na tym terenie, ale też przeprowadzi generalny remont istniejących ulic. Zmodernizowane zostaną droga po południowej stronie ulicy Warszawskiej (od św. Michała do Trockiej), a także ulica Trocka (od Warszawskiej do Wileńskiej), Wileńska i Grodzieńska.

Wyżej wymienione fragmenty przede wszystkim zostaną poszerzone. Dodatkowo wykonawca zamontuje przy nich oświetlenie drogowe, odwodni ulice, założy zieleń i wprowadzi ułatwienia dla ruchu rowerowego.

To nie koniec zmian w okolicach Term. Przebudowana zostanie również ulica Krańcowa na odcinku od Warszawskiej do Nowego Zoo. Fragment pomiędzy Warszawską a Grodzieńską zostanie też podzielony na część główną i taką, która będzie służyła okolicznym mieszkańcom (dojazd do posesji, na osiedla).

Roboty budowlane związane z dojazdem do Term Maltańskich mają się zakończyć 15 lipca 2011 roku. Wszystkie inne roboty budowlane muszą być ukończone przed 30 listopada 2011 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro