Reklama
Reklama

Park technologiczny na Dębcu pnie się w górę

fot. KS Murowana Goślina
fot. KS Murowana Goślina

Trwają prace nad częścią biurową Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. Kompleks docelowo będzie się składał z pięciu budynków. Znajdzie się w nich m.in. inkubator przedsiębiorczości.

Część biurowa Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. pomieści się w trzech nowych oraz dwóch starszych, wyremontowanych biurowcach z lat 70-tych. Pozwoli to na zaoferowanie najemcom przestrzeni o zróżnicowanym standardzie, w segmentach B i C. Park wychodzi w ten sposób naprzeciw młodym przedsiębiorcom, dopiero rozkręcającym swój biznes w branży ICT.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Sercem kompleksu będzie "inteligentny" biurowiec klasy B z klimatyzacją, podziemnym parkingiem i salami konferencyjnymi. Powstaje na planie litery L i będzie mieć 6 kondygnacji naziemnych. Na razie ukończono parter i pierwsze piętro.

Poza kompleksem biurowym na Dębcu, w ramach Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstanie też strefa przemysłowo-produkcyjna w rejonie Żegrza i Franowa.

Twórcy parku chcą przyciągnąć inwestorów reprezentujących najbardziej perspektywiczne branże związane z nowymi technologiami. Chcą przy tym ułatwiać spotkania środowiska biznesowego i naukowego oraz promować ideę przedsiębiorczości. W PPTP dodatkowo utworzony zostanie Inkubator Przedsiębiorczości, który umożliwi nowopowstałym firmom działanie w przyjaznym środowisku, a także da im możliwość rozwoju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro