Reklama
Reklama

Park technologiczny na Dębcu pnie się w górę

fot. KS Murowana Goślina
fot. KS Murowana Goślina

Trwają prace nad częścią biurową Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. Kompleks docelowo będzie się składał z pięciu budynków. Znajdzie się w nich m.in. inkubator przedsiębiorczości.

Część biurowa Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. 28 Czerwca 1956 r. pomieści się w trzech nowych oraz dwóch starszych, wyremontowanych biurowcach z lat 70-tych. Pozwoli to na zaoferowanie najemcom przestrzeni o zróżnicowanym standardzie, w segmentach B i C. Park wychodzi w ten sposób naprzeciw młodym przedsiębiorcom, dopiero rozkręcającym swój biznes w branży ICT.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Sercem kompleksu będzie "inteligentny" biurowiec klasy B z klimatyzacją, podziemnym parkingiem i salami konferencyjnymi. Powstaje na planie litery L i będzie mieć 6 kondygnacji naziemnych. Na razie ukończono parter i pierwsze piętro.

Poza kompleksem biurowym na Dębcu, w ramach Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstanie też strefa przemysłowo-produkcyjna w rejonie Żegrza i Franowa.

Twórcy parku chcą przyciągnąć inwestorów reprezentujących najbardziej perspektywiczne branże związane z nowymi technologiami. Chcą przy tym ułatwiać spotkania środowiska biznesowego i naukowego oraz promować ideę przedsiębiorczości. W PPTP dodatkowo utworzony zostanie Inkubator Przedsiębiorczości, który umożliwi nowopowstałym firmom działanie w przyjaznym środowisku, a także da im możliwość rozwoju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro