Reklama
Reklama

Dworzec PKP Puszczykówko jak nowy!

Zakończył się prowadzony od lipca 2010 roku remont Dworca PKP Puszczykówko. Milion złotych zapłacono m.in. za wymianę dachu, okien i elewacji.

Każdego roku z Dworca PKP Puszczykówko w Puszczykowie korzysta ponad 210 tysięcy osób. To dla nich go wyremontowano za ponad milion złotych. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w lipcu 2010 roku. Najpierw wykonywano roboty na zewnątrz budynku. Odkopano m.in. fundamenty dworca i je wzmocniono. Następnie robotnicy przenieśli się do środka. Tam rozebrali sporą część ścian, a niektóre zabezpieczyli.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Po remoncie dworzec zyskał nową elewację zewnętrzną, okna, drzwi, a także dach. Wewnątrz wymieniono instalację, położono nowe posadzki i tynki. Przy budynku powstał parking. Puszczykówko wyposażono też w monitoring.

Dworzec PKP Puszczykówko od 100 lat jest miejscem destynacji dla poznaniaków, którzy chcą choć na chwilę wyrwać się za miasto. Dlaczego? Bo Puszczykowo leży na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.

To nie jedyny remont dworca PKP rozpoczęty w 2010 roku w Wielkopolsce. Wciąż trwa modernizacja Dworca Letniego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro