Derby Wielkopolski dla Tęczy

Super-Pol Tęcza Leszno wygrała po wyrównanym spotkaniu derby Wielkopolski w ekstraklasie koszykarek z INEA AZS Poznań 73:72.

Walczące o miejsce w play-off PLKK koszykarki Tęczy Leszno przyjechały do Poznania bardzo zmotywowane, ale INEA w pierwszych akcjach pokazała, że planuje przerwać serię porażek. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Tęczy 17:25, a było to spowodowana licznymi stratami i słabą skutecznością.

W drugiej kwarcie INEA zagrała już zdecydowanie lepiej i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 37:38. Kolejne minuty spotkania były bardzo wyrównane, gdyż żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć na większa ilość punktów i o końcowym wyniku decydowały ostatnie akcje oraz czas, którego już brakowało.

Tuż przed końcową syreną na tablicy był wynik 70:70 i w tym momencie Mercedes Fox-Griffin trafiła za dwa dla Leszno. Do końca spotkania było wtedy 30 sekund i do remisu 72:72 doprowadziła Agnieszka Makowska. W tym momencie Chinyere Ukoh faulowała i po celnym osobistym na 72:73 miejscowe stanęły prze szansą przeprowadzenia zwycięskiej akcji. Niestety na 3,3 3,3 sekundy przed końcem meczu dwa rzuty wolne zmarnowała Agnieszka Kułaga.

INEA AZS Poznań - Super Pol Tęcza Leszno 72:73 (17:25, 20:13, 20:18, 15:17)

INEA: Agnieszka Makowska 17, Joanna Kędzia 13, Brittany Gilliam 13, Aneta Kotnis 10, Weronika Idczak 8, Elżbieta Mowlik 8, Chinyere Ukoh 3, Żaneta Durak 0.

Tęcza: Joy Cheek 22, Mercedes Fox-Griffin 22, Agnieszka Kułaga 8, Elżbieta Mukosiej 8, Justyna Grabowska 6, Joanna Czarnecka 5, Dominika Urbaniak 2, Shawn Goff 0.

Wyniki spotkań 19. kolejki PLKK:
ŁKS Siemens AGD Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 47:73 (14:17, 10:25, 14:17, 9:14)
CCC Polkowice - Widzew Łódź 72:47 (15:15, 19:9, 20:8, 18:15)
PTS Lider Pruszków - Utex ROW Rybnik 76:40 (24:13, 16:10, 20:14, 16:3)
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 68:54 (20:17, 13:15, 22:14, 13:8)
Energa Toruń - Odra Brzeg 77:59 (19:12, 28:11, 21:16, 9:20)