Nowy rekord nad Rusałką

Ponad 500 osób wystartowało w sobotę w IV biegu z cyklu Grand Prix Poznania w biegach przełajowych nad jeziorem Rusałka.

Organizowany przez studentów Akademii Wychowania Fizycznego cykl biegów przełajowych o Grand Prix Poznania cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników biegów. W sobotnie przedpołudnie nad jeziorem Rusałka pojawiło się ponad 500 osób, a w biegu głównym na dystansie 5 km wystartowało 439 osób.

Warunki do biegania były wręcz wymarzone co udowodnili zawodnicy osiągając czasy sporo lepsze od poprzednich biegów. Wśród mężczyzn ponownie zwyciężył Maciej Łucyk (16:11), który umocnił się na pozycji lidera cyklu po 4 biegach. Drugi, niespodziewanie, finiszował Hubert Lichniak (16:21), a trzeci był Filip Przymusiński (16:26).

Wśród kobiet nie zawiodły faworytki. Kolejny raz swoją dominacje w cyklu potwierdziła Agnieszka Lipiecka (19:27), która pokonała swoją siostrę bliźniaczkę - Angelikę Lipiecką (19:55). Obie zawodniczki w takiej samej kolejności przewodzą klasyfikacji generalnej cyklu wśród kobiet. Trzecia na mecie zameldowała się Magdalena Pankowska (20:04). Warto podkreślić młody wiek zawodniczek - wszystkie trzy zawodniczki rocznikowo mają 18 lat.

Nie mniejsza rywalizacja panowała na biegach dzieci i młodzieży. Na starcie w 4 kategoria stawiło się ponad 60 zawodniczek i zawodników. Również w marszu Nordic Walking pobity został rekord frekwencji. Na wspólny marsz z instruktorem Krzysztofem Jachnikiem wyruszyło ponad 20 osób.

Kolejny bieg z cyklu GP Poznania odbędzie się 26 lutego 2011 nad jeziorem Rusałka.
Szczegółowe informacje, wyniki i zapisy na stronie internetowej gp-poznan.pl.