Reklama
Reklama

Politechnika będzie miała halę sportową!

Stary Rynek i Zamek Przemysła fot. www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Stary Rynek i Zamek Przemysła fot. www.aerofoto-kaczmarczyk.com

Kanclerz Politechniki Poznańskiej, dr inż. Janusz Napierała, w rozmowie z Epoznan.pl potwierdził, że Politechnika będzie budować nowoczesną halę sportową.

We wtorek senat Politechniki Poznańskiej podjął decyzję o wybudowaniu nowoczesnej hali sportowej. To prawda, będziemy budować halę - mówi dr inż. Janusz Napierała, kanclerz PP. Obecnie dysponujemy małą "salką" gimnastyczną na Piotrowie o wymiarach 30 m x 13 m. Ma tylko osiem metrów wysokości. Uczelnia potrzebuje hali pełnowymiarowej, by nasi sportowcy, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, mogli uczestniczyć w zmaganiach na najwyższym szczeblu również w tej hali - dodaje.

Będzie to sala o standardzie mistrzowskim w wymiarach 30 m na 60 m i o 12 metrach wysokości. Dodatkowo powstanie też całe zaplecze techniczne i sportowe - zapewnia.

Ile będzie kosztować sala? Najprawdopodobniej 10 milionów złotych. Ponieważ decyzja o jej wybudowaniu zapadła jakieś dwa tygodnie temu, wszystko dzieje się bardzo szybko. Obecnie będziemy składać wnioski o dofinansowanie tej inwestycji w Ministerstwie oraz w Urzędzie Marszałkowskim - dodaje. Im więcej dotacji dostaniemy, tym mniej będziemy musieli wyłożyć z kieszeni uczelni.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Hala ma być oddana do użytku w drugiej połowie 2012 roku. Nie mamy jeszcze wizualizacji budynku - mówi Napierała. Jak tylko się pojawią, na pewno je zaprezentujemy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro