Reklama
Reklama

Galeria handlowa w Czapurach

Prace na ul. Piątkowskiej | fot. Remigiusz Koziński
Prace na ul. Piątkowskiej | fot. Remigiusz Koziński

Firma nowej prezes Warty Poznań, Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej, przygotowuje się do budowy galerii handlowej w gminie Mosina, przy samej granicy Poznania. Family House Center będzie dwukondygnacyjnym centrum handlowo-usługowym ze stacją benzynową i myjnią.

Nowa galeria handlowa z myjnią i stacją benzynową ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 r. Pomieści prawie 1,3 tys. metrów kwadratowych powierzchni pod handel i usługi. Obiekt powstanie przy granicy Poznania, obok nowego osiedla domków jednorodzinnych.

- Już od kilku lat inwestujemy w gminie Mosina. Przede wszystkim cały czas rozbudowujemy osiedle Leśne w Czapurach - mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House. - To właśnie w odległości zaledwie 500 m od naszej inwestycji, postanowiliśmy wybudować Family House Center - tłumaczy. Łukomska-Pyżalska jest znana w Poznaniu także jako była modelka i gwiazda Playboya, która w środę została prezesem pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Warta Poznań. Prowadzi własną agencję modelek. Prywatnie jest żoną Jakuba Pyżalskiego, właściciela Family House.

Poznański deweloper postawił już na osiedlu Leśnym w Czapurach 200 domów i mieszkań. Docelowo planuje wybudować tam około tysiąca nieruchomości. Liczba mieszkańców osiedla Leśnego wzrośnie wtedy do około 4 tys. Nowa galeria handlowa stanie się miejscem, w którym będą mogli zrobić zakupy lub zająć się swoim samochodem. Do podmiejskich osiedli, takich jak Leśnie, szczególnie chętnie wyprowadzają się skuszeni niższymi cenami nieruchomości poznaniacy. Według prognoz, przez następne 20 lat do podmiejskich gmin wyprowadzi się z Poznania kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro