Reklama

10 miesięcy więzienia za zakatowanie psa

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

11 stycznia informowaliśmy, że forumowicze epoznan.pl zachęcają do podpisywania petycji w sprawie ukarania mężczyzn, którzy zakatowali psa. Dziś poznaliśmy wyrok w tej sprawie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w październiku, w miejscowości Lipnica Mała w województwie małopolskim. Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat w bestialski sposób skatowało sukę rasy Husky, należącą do najstarszego z nich. Oprawcy przywiązali zwierzę do haka samochodu linką holowniczą i jeździli z nim po mieście. Tak długo, aż pies opadł z sił i odpadła mu głowa.

Mimo okrutnego zabicia czworonoga, mężczyźni wciąż przebywali na wolności. Dokonali w grudniu m.in. kradzieży dwóch samochodów.

Na stronie internetowej www.petycjeonline.pl na początku stycznia pojawiła się Petycja w sprawie orzeczenia bezwględnej kary pozbawienia wolności dla tych mężczyzn. W sumie podpisów zebrano ponad 100 tysięcy. Na naszym portalu o podpisy walczył użytkownik Rubikon, który utworzył w Hyde Parku wątek w tej sprawie.

W poniedziałek poznaliśmy wyrok sądu w tej sprawie. Mężczyznom groziły maksymalnie dwa lata pozbawienia wolności. Tak wysokiej kary jednak nie otrzymali. Trafią za kratki na 10 miesięcy.

Do winy przyznało się dwóch z trzech mężczyzn. Trzeci przyznał, że nic nie pamięta, bo był pod wpływem alkoholu. Jeden z oprawców powiedział w sądzie, że nie chciał zabić psa. Chciał, by zwierzę się "przebiegło".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro