13 porażka INEI

Koszykarki INEI AZS Poznań przegrały w sobotę wyjazdowe spotkanie z Artego Bydgoszcz 69:78. Dla podopiecznych Krzysztofa Szewczyka była to już 13 porażka w sezonie.

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane i kończyły się remisem 19:19, więc na przerwę dziewczyny schodziły przy stanie 38:38. Jednak trzecia kwarta to już dominacja Artego, które walczy o miejsce w play-off. Już po pierwszych dwóch akcjach miejscowe odskoczyły INEI na 6 punktów i z każdą akcją powiększały przewagę. Wygrały kwartę różnicą 14 punktów, a na początku ostatnie odsłony zdołały jeszcze wyjść na prowadzenie 66:49 i INEI było trudno doprowadzić do dogrywki. Akademiczki wygrały kwartę 20:15, ale w całym spotkaniu uległy 69:78.

Artego Bydgoszcz - INEA AZS Poznań 78:69 (19:19, 19:19, 25:11, 15:20)

Artego: Crisman 19, Szott 17 (10 zb.), Mrozińska 14, Raymond 11 (9 as.), Tisdale 9, Urbaniak 8, Sibora 0, Parus 0.

INEA: Mowlik 19, Idczak 12, Kędzia 12 (11 zb.), Makowska 12, Ukoh 10, Gilliam 4, Kotnis 0, Durak