UAM nadal wiceliderem

Siatkarze AZS UAM Poznań pokonali w sobotę na wyjeździe AZS UZ Zielona Góra 3:1 i nadal zajmują pozycję wicelidera II ligi.

Pierwsze dwa sety to zdecydowana dominacja podopiecznych Damiana Lisieckego, którym gospodarze stawiali opór tylko do połowy odsłon. UAM wygrał je 25:19 i 25:20. Sporo emocji dostarczyła trzecia odsłona. Poznaniacy prowadzili już 23:19 i w tym momencie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wykorzystali rozluźnienie w szeregach UAM i wygrali 27:29.

W ostatnim secie poznaniacy szybko wrócili do swojego rytmu gry i wygrali 25:0, a cały mecz 3:1. Po spotkaniu trener Damian Lisiecki był niezadowolony ze straty seta, gdyż jego podopieczni nadal walczą o fotel lidera z zespołem z Kalisza. Na koniec sezonu zasadniczego dużą rolę może odgrywać bilans setów.

AZS UZ Zielona Góra - AZS UAM Poznań 1:3 (19:25, 20:25, 29:27, 20:25)

AZS UAM: Kaczmarek, Domonik, Obuchowicz, Lisiecki, Murdzia, Janiak, Nieboj (libero) oraz Skrok, Karolkiewicz, Radojewski, Broj i Wojtysiak.