Reklama
Reklama

Prawdziwy off-road na drodze w Rokietnicy

Ulica Trakt Napoleoński w Rokietnicy wygląda jak pobojowisko. Samochody od rana grzęzną tu w błocie. Po naszym artykule, w godzinach popołudniowych interweniował wójt gminy Rokietnica.

Ulica Trakt Napoleoński w Rokietnicy prowadzi na nowo wybudowane osiedle Kalinowe, a także na osiedle domków jednorodzinnych. Od wczesnych godzin porannych mieszkańcy, którzy chcą wyjechać z domu jedyną dostępną drogą, grzęzną w błocie.

Już w sobotę było źle
- mówi Adam, mieszkaniec os. Kalinowego. Po deszczowej nocy mamy apogeum - dodaje. Sąsiedzi próbowali układać na drodze deski, ale cięższe samochody i tak grzęzną w ziemi. Rano samochód całkowicie się zakopał. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Na miejsce wezwaliśmy też policję, bo nie wiadomo, czy auto nie jest teraz uszkodzone.

Fragment ulicy Trakt Napoleoński, na którym dochodzi do tych zdarzeń, nie jest utwardzony. Asfaltem pokryto tylko fragment ulicy - wyjazd na główną ulicę.

Sprawą obiecał się zająć jeszcze w niedzielę wójt gminy Rokietnica, Bartosz Derech. To trzeba załatwić dziś - mówi Adam. Jeśli droga nie zostanie utwardzona, w poniedziałek rozgrywać się tutaj będą dantejskie sceny - kończy.

Jak się jednak okazało, drogi nie udało się umocnić w niedzielę. Wysłannik wójta gminy Rokietnica, który pojawił się na miejscu przyznał, że umocnienie drogi będzie możliwe najwcześniej w poniedziałek. Obecnie fragment, w którym grzęzną samochody został ogrodzony barierkami. Jak donoszą nam jednak mieszkańcy Rokietnicy, co widać również na zdjęciach, wyjazd z osiedla Kalinowego wciąż jest niemożliwy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro