Reklama
Reklama

Gigantyczny karambol pod Wrześnią

20 samochodów zderzyło się na autostradzie A2 ok. 10 km za Wrześnią w kierunku na Warszawę. Do szpitala trafiło 6 osób. Autostrada jest już odblokowana.

Do karambolu doszło po godz. 12 na szybkim pasie ruchu, około 10 km za węzłem Września w kierunku na Warszawę. W wypadku uczestniczyło ok. 20 pojazdów, a do szpitali zabrano 6 osób. Powodem zdarzenia była najprawdopodobniej bardzo gęsta mgła na A2 pomiędzy Wrześnią a Słupcą.

- Najechałem na pierwszy wypadek gdzie uczestniczyły trzy tiry .Brak znaków ostrzegawczych o wypadku, ledwo wszyscy wychamowali. Znaki ostrzegawcze pojawiły się na 200 m, a korek sie powiększał .Gdyby służby ratownicze albo obsługa autostrady przestawiła znaki (a taki pojazd tam się znajdował) to prawdopodobnie do drugiego karambolu by niedoszło - relacjonuje wypadek forumowicz na stronie epoznan.pl.

Aktualnie pas ruchu w stronę Warszawy jest już odblokowany. Natomiast ruch w kierunku Poznania odbywa się normalnie. Wielkopolska policja zaleca zjazd we Wrześni na drogę krajową numer 92 i w Słupcy powrót na A2. Usuwanie skutków wypadków trwało blisko dwie godziny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
28.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro