Reklama
Reklama

Parafia: na co pójdzie 75 milionów złotych?

W środę Sąd Okręgowy zasądził parafii św. Jana Jerozolimskiego za Murami odszkodowanie w wysokości 75 milionów złotych. Na co parafia przeznaczy te pieniądze?

Przypomnijmy, że parafia otrzymała te pieniądze za ziemie wywłaszczone w czasach PRL-u w okolicach Jeziora Maltańskiego.

Ksiądz Paweł Deskur, proboszcz parafii św. Jana Jerozolimskiego za Murami, był w środę gościem Otwartej Anteny w Telewizji WTK.

To satysfakcja po wielu latach - mówi. Najpierw przed komisją majątkową, a potem przed sądem dochodziliśmy swoich praw. Nareszcie jest wyrok - dodaje. Satysfakcja również dlatego, że otrzymaliśmy 75 milionów złotych, a także 4 hektary ziemi, na której nie są w tej chwili prowadzone miejskie inwestycje. W sumie wartość oscyluje w granicach tego, co początkowo wyliczono - około 90 milionów złotych.

Parafia po przyznaju jej tych pieniędzy nie obróci ich na nowy samochód proboszcza, ani też na nowy pałac biskupa - kontynuuje ks. Deskur. Pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz parafian, a więc osób, które mieszkają na tym osiedlu. To jest tak wielka kwota, że trzeba będzie spokojnie przemyśleć w jaki sposób te pieniądze, czy też tę nieruchomość spożytkować.

Oczywiście parafia ma swoje potrzeby, osiedle Komandoria ma swoje potrzeby. Jest szkoła, na terenie parafii są działki, na których mieszka 800 osób w trudnej sytuacji. Jest cały szereg możliwości zainwestowania tych pieniędzy, nie wyczerpując całej kwoty - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro