Reklama
Reklama

Akcja "fajka" w Krotoszynie

Policjanci sprawdzali w piątkowy wieczór jak się przyjął zakaz palenia w pubach i restauracjach w Krotoszynie. Wylegitymowali 62 osoby i stwierdzili aż 18 wykroczeń. Za palenie "fajki" w lokalu grozi do 500 zł. Za brak informacji o zakazie właściciel pubu zapłaci do 2000 zł.

Surowy zakaz palenia w lokalach gastronomicznych wszedł w życie 15 listopada 2010 r. Odtąd palić w pubach i restauracjach można jedynie w osobnych salach z dobrą wentylacją, aby żaden klient nie musiał wbrew swojej woli narażać się na bierne palenie. Na właścicielach małych, jednosalowych lokali wymusiło to wprowadzenie zupełnego zakazu palenia tytoniu.

W piątek 7 stycznia o nowych porządkach w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych przypomnieli krotoszyńskim palaczom policjanci. Akcja "fajka" zebrała swoje żniwo. W pubach w małym Krotoszynie wylegitymowano 58 dorosłych i 4 nieletnich. Policjanci stwierdzili 18 przypadków naruszenia zakazu palenia. W 3 przypadkach dotyczył braku odpowiedniej informacji o zakazie palenia w lokalach. Kary ich właścicielom może teraz nałożyć sąd.

Wieczorna "wypad na miasto" krotoszyńskich mundurowych ujawnił wykroczenia związane nie tylko z tytułową "fajką". Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, wstawili 5 mandatów za picie alkoholu w niedozwolonym miejscu oraz 10 za łamanie zasad ruchu drogowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro