Reklama
Reklama

Nowa galeria handlowa pod Poznaniem

Galeria Mallwowa to średniej wielkości centrum handlowo-usługowe. Powstanie na pograniczu Poznania i Skórzewa, u zbiegu ulicy Malwowej i Poznańskiej. Będzie gotowa w pierwszym kwartale 2012 r.

Nazwa Galeria Mallwowa pochodzi z gry słów: shopping mall przy ul. Malwowej. Z nowego centrum handlowego w pobliżu ronda u zbiegu ulicy Malwowej i Poznańskiej mają korzystać mieszkańcy zachodnich krańców Poznania oraz takich miejscowości jak Skórzewo, Wysogotowo, Plewiska i Dopiewo

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na parterze Galerii Mallowej znajdą się lokale handlowe i usługowe, m.in. większy supermarket. Na pierwszym i drugim piętrze zaplanowano powierzchnie biurowe i kolejne lokale usługowe, w tym m.in. salon fitness.

Inwestorem nowej galerii w Skórzewie jest poznański biznesmen Piotr Jose. Prosta forma architektoniczna obiektu powstała w biurze Pentagram Architekci. Pracownia ta ma na swoim koncie już takie projekty jak M1, CH Plaza i IKEA .

Galeria Mallwowa stanie w miejscu, gdzie niedawno został wyburzony obiekt przemysłowy. Prace budowlane mają się rozpocząć w marcu br., a zakończyć przed Wielkanocą 2012 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro