Reklama
Reklama

Nowa galeria handlowa pod Poznaniem

Galeria Mallwowa to średniej wielkości centrum handlowo-usługowe. Powstanie na pograniczu Poznania i Skórzewa, u zbiegu ulicy Malwowej i Poznańskiej. Będzie gotowa w pierwszym kwartale 2012 r.

Nazwa Galeria Mallwowa pochodzi z gry słów: shopping mall przy ul. Malwowej. Z nowego centrum handlowego w pobliżu ronda u zbiegu ulicy Malwowej i Poznańskiej mają korzystać mieszkańcy zachodnich krańców Poznania oraz takich miejscowości jak Skórzewo, Wysogotowo, Plewiska i Dopiewo

Na parterze Galerii Mallowej znajdą się lokale handlowe i usługowe, m.in. większy supermarket. Na pierwszym i drugim piętrze zaplanowano powierzchnie biurowe i kolejne lokale usługowe, w tym m.in. salon fitness.

Inwestorem nowej galerii w Skórzewie jest poznański biznesmen Piotr Jose. Prosta forma architektoniczna obiektu powstała w biurze Pentagram Architekci. Pracownia ta ma na swoim koncie już takie projekty jak M1, CH Plaza i IKEA .

Galeria Mallwowa stanie w miejscu, gdzie niedawno został wyburzony obiekt przemysłowy. Prace budowlane mają się rozpocząć w marcu br., a zakończyć przed Wielkanocą 2012 r.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro