Reklama

Forumowicze epoznan.pl zachęcają do podpisywania petycji

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Od poniedziałku forumowicze epoznan.pl zachęcają wszystkich użytkowników portalu do podpisania się pod petycją w sprawie ukarania mężczyzn, którzy w październiku zakatowali psa rasy Husky.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Lipnica Mała w województwie małopolskim. Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat w bestialski sposób skatowało sukę rasy Husky, należącą do najstarszego z nich. Oprawcy przywiązali zwierzę do haka samochodu linką holowniczą i jeździli z nim po mieście. Tak długo, aż pies opadł z sił i odpadła mu głowa.

Mimo okrutnego zabicia czworonoga, mężczyźni przebywali na wolności. Dokonali w grudniu m.in. kradzieży dwóch samochodów.

Od pewnego czasu na stronie internetowej www.petycjeonline.pl dostępna jest Petycja w sprawie orzeczenia bezwględnej kary pozbawienia wolności dla tych mężczyzn. Celem inicjatorów akcji jest uzyskanie 500 tysięcy podpisów. Obecnie jest ich ponad 75 tysięcy.

Forumowicze epoznan.pl aktywnie włączyli się w zbieranie podpisów pod tą petycją. W Hyde Park"u wątek w tej sprawie z linkiem do peteycji otworzył wczoraj Rubikon. Znalazło się w nim już ponad 200 postów.

Okoliczności popełnienia tego czynu nie budzą wątpliwości. Kilka dni wcześniej biedne zwierzę zostało wzięte ze schroniska przez jednego z mężczyzn. Bardzo prawdopodobne jest, że ich zamierzonym celem było właśnie zabawienie się kosztem psa w tak tragiczny, bezduszny sposób. Informacje w sieci wskazują na to, że właściciel psa zeznał na policji, że pies mu się znudził i chciał się go jakoś pozbyć. Takie okoliczności zasługują na najwyższe potępienie i my domagamy się, aby do tego doszło poprzez wyrok, jaki zapadnie w tej sprawie.

Warto również zauważyć, że wielu morderców zaczyna właśnie od zabijania zwierząt. Dlatego uważamy, że takie przestępstwa należy zakwalifikować jako czyny o wysokiej szkodliwości społecznej. I jako takie powinny być karane więzieniem bez zawieszenia
- czytamy w petycji.

Jeśli chcesz podpisać tę petycję wejdź TU

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro