PBG nadal w kryzysie

Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali we własnej hali spotkanie 13. kolejki PLK z Polpharmą Starogard Gd. 76:85. Była to już ósma porażka zespołu Miliji Bogicevicia w sezonie.

Pierwsze akcje sobotniego spotkania w hali AWF należały do gospodarzy, którzy po celnych trafieniach Patricka Okafora i Bartosza Diduszko prowadzili 4:0. Niestety było to jedyne prowadzenie PBG w spotkaniu, gdyż od stanu 4:6 inicjatywa należała do Polpharmy. Dzięki dobrej dyspozycji Kirka Archibequa goście wygrali pierwszą kwartę 29:17, a uzyskana przewaga pozwoliła kontrolować przebieg wydarzeń w następnych kwartach.

Zespołu Miliji Bogicevicia próbował odrabiać straty, ale Polpharma nie pozwalała zbliżyć się gospodarzą. Szczególnie zadanie to utrudniał PBG Deonta Vaughn, który zdobył w całym spotkaniu 16 punktów i zaliczył 8 zbiórek w obronie. Ostatecznie goście wygrali 85:76 i wyprzedzili PBG w tabeli PLK.

PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gd. 76:85 (17:29, 19:21, 16:15, 24:20)

PBG: Edward Miller 15, Damian Kulig 13, Cliff Hawkins 13, Patrick Okafor 10, Bartosz Diduszko 8, Piotr Stelmach 8, Tomasz Ochońko 5, Vladimir Tica 4, Grzegorz Surmacz 0, Piotr Dąbrowski 0.

Polpharma: Deonte Vaughn 16, Kirk Archibeque 16, Michael Hicks 10, Uros Mirković 9, Robert Skibniewski 9, Tomasz Cielebąk 9, Kamil Chanas 8, Brian Gilmore 4, Adam Metelski 4

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!