Reklama

Pożar w Krzesinach: zobacz zdjęcia

Jak już informowaliśmy, w czwartek płonął jeden z budynków koszar w Bazie Lotniczej w Krzesinach. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na teren jednostki, ale dzięki uprzejmości straży pożarnej zdobyliśmy zdjęcia z akcji.

Płonął jeden z budynków koszar w Bazie Lotniczej w Krzesinach. Nie ma osób poszkodowanych. W akcji gaśniczej brało udział około 50 strażaków: 15 zastępów z komendy miejskiej oraz straż lotniskowa.

Pożar wybuchł w czwartek przed godz. 13. Jak poinformował nas st. sekc. Michał Kucierski z KM PSP w Poznaniu, palił się budynek koszarowy, który przechodził akurat remont. Ogień nie zagroził stacjonującym na lotnisku myśliwcom F-16. - Pożar był duży. Wymagał dużego zaangażowania sił i środków. Akcję utrudniały wysoka temperatura i zadymienie - relacjonował podczas dogaszania pożaru Michał Kucierski.

Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na teren bazy, w pobliże płonącego budynku. Rzecznik poznańskiej straży w rozmowie z WTK nie chciał się wypowiadać o przyczynach pożaru przed zakończeniem akcji. - Specjalna komisja zapozna się z materiałami najprawdopodobniej po niedzieli - uprzedził Michał Kucierski. Przyznał zarazem, że poznańscy strażacy mieli podczas akcji problem z wodą: - Problem ten nie odbił się znacząco na pracy strażaków. W akcji musiała wziąć większa liczba pojazdów gaśniczych - wyjaśniał. Na temat przyczyny tych problemów poznańska Straż Pożarna wypowie się dopiero po sporządzeniu meldunku z zakończonej akcji.

Sygnał o pożarze w okolicach Krzesin otrzymaliśmy wczesnym popołudniem od internauty Marcina: - Już od godziny gęsty czarny dym unosi się w okolicach Sypniewa, Kamionek lub Krzesin, nie jestem w stanie dokładnie tego określić, ale na miejscu musi być już kilka jednostek straży pożarnej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro