Reklama

Choinki wrócą do środowiska

Akcję nieodpłatnego zbierania świątecznych drzewek przeprowadzi Zakład Zagospodarowania Odpadów. Choinki można będzie oddawać w soboty - 8, 15 i 22 stycznia.

Choinki w ramach akcji "Poznańskie choinki wracają do środowiska" będzie można oddać oddać w wyznaczone dni od 9.00 do 11.30 na placu Wielkopolskim, a następnie od 12.00 do 14.30 na placu Bernardyńskim.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Wszystkie drzewka będą odbierane od mieszkańców Poznania nieodpłatnie aż do końca lutego. Jeśli nie zdążymy na akcję odbywającą się w wyznaczonym dniu, możemy oddać choinkę do Punktów Gromadzenia Odpadów Problemowych. Znajdują się one przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 284 (Gratowisko) oraz w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej 1 (składowisko odpadów).

W 2009 roku, gdy akcja odbywała się pierwszy raz, zebrano 1200 kg choinek. Rok później już ponad 8 tysięcy kilogramów!

Wszystkie zebrane drzewka zostaną w sposób ekologiczny zniszczone - powstanie z nich kompost, który ponownie będzie można użyć dla dobra środowiska. ZZO alarmuje, by nie wyrzucać choinek do śmietników - w ten sposób góra odpadów będzie się powiększać, a idea recyklingu zginie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro