Reklama

Historyczny Orszak Trzech Króli

Punktualnie o godzinie 12.00 z Placu Wolności wyruszył pierwszy w Poznaniu Orszak Trzech Króli. To barwny korowód, do którego mógł się dołączyć każdy chętny.

W tym roku Święto Trzech Króli upływa pod hasłem "pierwszy". To pierwszy rok, w którym 6 stycznia nie musimy pracować, a także pierwszy rok, gdy w Poznaniu organizowany jest Orszak Trzech Króli - barwny korowód poszukujący nowo narodzonego króla żydowskiego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Pierwszy Orszak odbył się dwa lata temu w Warszawie. W drugiej edycji udział wzięło blisko 10 tysięcy osób. To zachęciło organizatorów do przekazania pałeczki kolejnym miastom. W ten sposób udało się zorganizować Orszaki w Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.

Udział w kolorowym przemarszu mógł wziąć absolutnie każdy. Organizatorzy szczególnie mocno zapraszali całe rodziny, gdyż Orszak ma być sposobem m.in. na przypominanie, jak wielką wartością jest rodzina.

Punktualnie o godzinie 12.00 setki uczestników z Trzema Królami na czele wyruszyli w trasę do żłóbka. Wszyscy zostali obdarowani koronami i śpiewnikami z kolędami. Poznański korowód został podzielony na trzy grupy - azjatycką, europejską i afrykańską (tak jak Królowie reprezentowali 3 kontynenty, 3 narody). Po drodze do celu napotkali m.in. króla Heroda. Gdy już odnaleźli Chrystusa - rozpoczęło się radosne kolędowanie.

Na godzinę 13.45 zaplanowano mszę świętą w poznańskiej farze dla uczestników Orszaku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro