Reklama
Reklama

Cegielski: prezesi oskarżeni

Prezesi fabryki HCP Fabryki Silników Agregatowych i Trakcyjnych zostali oskarżeni o działanie na szkodę spółki. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zdaniem prokuratury prezesi są odpowiedzialni za zakup wkładów do filtra olejowego po kilkakrotnie wyższej cenie. Firma straciła na tym 402 tys. złotych - informuje PAP.

Poprzez nadużycie udzielonych im uprawnień, nienależyty nadzór nad terminowym i odpowiednim jakościowo zabezpieczeniem dostaw materiałów, niewłaściwe budżetowanie i monitorowanie kosztów działalności, dokonali zakupu trzech wkładów do filtra olejowego za cenę ponad 33 tys. euro za sztukę, podczas gdy wartość rynkowa takiego wkładu dla przedsiębiorców wynosiła od 5,70 euro do 19,80 euro za sztukę - powiedziała dziennikarzom PAP rzeczniczka prokuratury Magdalena Mazur-Prus.

Zdaniem prokuratury zakup wkładów po tak drogiej cenie nie miał żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Prezes i dwaj wiceprezesi nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Skorzystali z przysługującego im prawa i nie składali zeznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro