Reklama
Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie przez Poznań

6 stycznia o godz. 12 z Placu Wolności na Stary Rynek przejdzie kolorowy korowód. Orszak Trzech Króli będzie podzielony na trzy grupy: azjatycką, europejską i afrykańską. Na płycie Starego Rynku odbędzie się wielkie wspólne kolędowanie.

Orszak Trzech Króli ma szansę stać się nową poznańską tradycją. Uczestniczyć w nim będzie wielu aktorów. Większość z nich to uczniowie poznańskich szkół, którzy wystąpią w kolorowych strojach dwórek, rycerzy, giermków, dworzan i posłańców Króli. Dzieci przygotowują już swoje kostiumy na zajęciach plastycznych i pozalekcyjnych. Poznański pochód będzie podzielony na 3 grupy: afrykańską, azjatycką oraz europejską.

Na czele każdego Orszaku będą jechać królowie na wierzchowcach: Kacper, Melchior i Baltazar. Mędrcy będą szukać Króla Żydowskiego, spotkają się z Herodem i w końcu pokłonią przed małym Jezusem. Widzowie będą mogli włączyć się w zabawę poprzez nałożenie tekturowych koron. Na zakończenie Orszaku odbędzie się koncert kolędowy. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik, aby mógł się w niego sam włączyć. Czwartkowa impreza zakończy się Mszą Św. w poznańskiej Farze o godz. 13.45.

Jak tłumaczą organizatorzy, misją Orszaku Trzech Króli jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Chcieliby, aby do ich zabawy włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Przypominają, że po 50 latach w Polsce Święto Trzech Króli znów staje się dniem wolnym od pracy, co ułatwi wielu poznaniakom przyłączenie się do wspólnej zabawy i świętowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro