Kotwica pokonana

Koszykarze PBG Basket Poznań wygrali w niedzielę wieczorem wyjazdowe spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg 84:82.

Dla zespołu Miliji Bogicevicia było to pierwsze zwycięstwo w PLK od dwóch miesięcy. Silne PBG w każdym meczu dominowało nad rywalami, ale w ostatniej kwarcie traciło wypracowaną przewagę i przegrywało "wygrane mecze" w dziwnych okolicznościach. W niedzielny wieczór to właśnie końcówka okazała się mocnym punktem poznańskiego zespołu.

PBG dopiero na 2 minuty i 15 sekund przed końcem meczu zdołało doprowadzić do remisu 74:74, gdyż wcześniej inicjatywa była po stronie gospodarzy. Chwilę później poznaniacy zaliczyli dziewięciopunktowy "run", a Kotwica odpowiedziała celnym rzutem za trzy Teda Scotta i na 10 sekund przed końcem goście prowadzili 83:82. W tym momencie kibice zobaczyli serię fauli zakończoną celnym trafieniem z rzutu wolnego Piotra Stelmacha i Kotwicy pozostało tylko trafić za trzy. Jednak próba Tomasza Zabłockiego tuż przed końcową syreną zakończyła się fiaskiem .

Kołobrzeg - PBG Basket Poznań 82:84 (23:16, 22:20, 22:15, 15:33).

Kotwica: Michał Wołoszyn 24, Ted Scott 20, Anthony Fisher 16, Marko Djurić 7, Dawid Bręk 6, Tomasz Zabłocki 5, Sławomir Sikora 2, Łukasz Diduszko 2, Kenneth Henderson 0.

PBG: Cliff Hawkins 15, Patrick Okafor 14, Piotr Stelmach 12, Edward Miller 10, Damian Kulig 9, Tomasz Ochońko 8, Piotr Dąbrowski 6, Bartosz Diduszko 6, Vladimir Tica 4, Grzegorz Surmacz 0.

Wyniki spotkań 12. kolejki PLK:
(niedziela, 2 stycznia 2011 roku)
Polonia Warszawa - Anwil Włocławek 77:75 (17:23, 23:19, 24:21, 13:12)
PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 95:78 (25:18, 24:24, 24:9, 22:27)
AZS Koszalin - Trefl Sopot 83:81 (17:24, 16:18, 24:14, 26:25)
Kotwica Kołobrzeg - PBG Basket Poznań 82:84 (23:16, 22:20, 22:15, 15:33)
Polpharma Starogard Gdański - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 84:75 (23:20, 18:19, 19:15, 24:21)
Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra 81:60 (20:18, 17:17, 23:12, 23:13)