Reklama
Reklama

Magda Linette powołana na Fed Cup

Magda Linette z Grunwaldu Poznań została powołana do zespołu Polski na mecze fazy grupowej Fed Cup 2011.

Powołanie od kapitana biało-czerwonych Tomasza Wiktorowskiego na mecze Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji otrzymały następujące zawodniczki: Magda Linette, Urszula Radwańska, Klaudia Jans i Alicja Rosolska.

Polki bez kontuzjowanej Agnieszki Radwańskiej walczyć będą w dniach od 31 stycznia do 6 lutego 2011 roku na twardych kortach w izraelskim Elat o baraże do Grupy Światowej II. Oprócz naszej reprezentacji zagrają tam: Austria, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Dania, W.Brytania, Grecja, Węgry, Izrael, Łotwa, Luksemburg, Holandia, Rumunia i Szwajcaria. Drużyny te, w wyniku losowania, zostaną podzielone na miejscu na cztery grupy. Zwycięzczynie grup walczyć będą o dwie lokaty premiowane awansem do baraży, najsłabsze zespoły z grup będą się jeszcze mogły obronić przed spadkiem na niższy poziom rozgrywkowy.

Dla zawodniczki Grunwaldu Poznań to kolejny sukces w tenisowej karierze. Przypomnijmy, że 2010 rok kończy na 176. miejsce w rankingu WTA. W porównaniu z minionym rokiem jest to awans o ponad 800 miejsc. Ponadto Linette według rankingu PZT to nasza zawodniczka numer 1.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro