Reklama

Poznań będzie dylał na Placu Wolności.. pyrawiakiem

Pyrawiakiem wejdą w Nowy Rok uczestnicy Miejskiego Sylwestra na Placu Wolności. Będzie się działo!

Punktualnie o godzinie 22.00 na Placu Wolności rozpocznie się Miejski Sylwester. Jego najmocniejszymi punktami mają być ogłoszenie nazwy Oficjalnego Tańca Poznaniaków, pokaz sztucznych ogni oraz pierwsze w historii odtańczenie OTP!

Pyrawiak! To już pewne. Pyrawiak zwyciężył w konkursie na nazwę Oficjalnego Tańca Poznaniaków.

Organizatorzy przewidują, że na Placu Wolności w Sylwestra pojawi się około 4 tysięcy osób. Jeśli wszystkie nauczą się w dwie godziny układu choreograficznego i odtańczą OTP tuż po północy - efekt może być imponujący!

Ale taniec nie jest jedyną atrakcją zaplanowaną na dzisiejszy wieczór. Aż w pięciu punktach Poznania odbywać się będą pokazy sztucznych ogni, którym za pośrednictwem Radia Merkury towarzyszyć będzie utwór A-dur Henryka Wieniawskiego. Gdzie będzie można zobaczyć fajerwerki?

Na Placu Wolności, w Parku Czarnieckiego na os. Przyjaźni, w Parku Rataje, na terenie pływalni Chwiałka na Wildzie, a także w Parku Kasprowicza przy Arenie.

Jeśli wybierasz się na Miejskiego Sylwestra, pamiętaj, że nie możesz wnieść na płytę Placu Wolności alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

Impreza ma się zakończyć około godziny 00.30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro