Reklama
Reklama

Poznań będzie dylał na Placu Wolności.. pyrawiakiem

Pyrawiakiem wejdą w Nowy Rok uczestnicy Miejskiego Sylwestra na Placu Wolności. Będzie się działo!

Punktualnie o godzinie 22.00 na Placu Wolności rozpocznie się Miejski Sylwester. Jego najmocniejszymi punktami mają być ogłoszenie nazwy Oficjalnego Tańca Poznaniaków, pokaz sztucznych ogni oraz pierwsze w historii odtańczenie OTP!

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pyrawiak! To już pewne. Pyrawiak zwyciężył w konkursie na nazwę Oficjalnego Tańca Poznaniaków.

Organizatorzy przewidują, że na Placu Wolności w Sylwestra pojawi się około 4 tysięcy osób. Jeśli wszystkie nauczą się w dwie godziny układu choreograficznego i odtańczą OTP tuż po północy - efekt może być imponujący!

Ale taniec nie jest jedyną atrakcją zaplanowaną na dzisiejszy wieczór. Aż w pięciu punktach Poznania odbywać się będą pokazy sztucznych ogni, którym za pośrednictwem Radia Merkury towarzyszyć będzie utwór A-dur Henryka Wieniawskiego. Gdzie będzie można zobaczyć fajerwerki?

Na Placu Wolności, w Parku Czarnieckiego na os. Przyjaźni, w Parku Rataje, na terenie pływalni Chwiałka na Wildzie, a także w Parku Kasprowicza przy Arenie.

Jeśli wybierasz się na Miejskiego Sylwestra, pamiętaj, że nie możesz wnieść na płytę Placu Wolności alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

Impreza ma się zakończyć około godziny 00.30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro