Reklama
Reklama

Sylwester: uwaga na petardy!

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Każdego roku przed Sylwestrem do szpitali w całym kraju trafiają setki osób zranionych przez petardy. Przypominamy o czym trzeba pamiętać, by zabawa z fajerwerkami nie skończyła się tragicznie.

Centra handlowe, targowiska, a także specjalistyczne sklepy - w okresie przedsylwestrowym wszędzie można kupić fajerwerki. I to w różnych cenach. Te tańsze najczęściej trafiają w ręce młodzieży, która nie do końca wie, jak się z nimi obchodzić. A nawet najmniejsza petarda może wyrządzić ogromne spustoszenie w naszym życiu.

Coraz więcej osób inwestuje w drogie sztuczne ognie. Kupujemy specjalne wyrzutnie, za które trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Jak przypominają jednak policjanci - zakup petard nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem.

Nieistotne jest to, czy kupiliśmy małą petardę, czy ogromną rakietę - zawsze musimy zachować szczególną ostrożność! Czytajmy instrukcję obsługi petardy i zgodnie z nią postępujmy. Pamiętajmy też o tym, że osoby niepełnoletnie nie mogą samodzielnie odpalać fajerwerków. Jeśli petarda nie wybuchnie, nie podchodźmy do niej przez co najmniej 5 minut. Starajmy się też przewidzieć, co się stanie po odpaleniu petardy (w którym kierunku poleci itp.).

To, czy Sylwester zakończy się dla nas radośnie, zależy w dużej mierze tylko od nas!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro