Reklama
Reklama

Z Wągrowca do Rogoźna wyremontowaną linią kolejową

W 2011 roku ma się rozpocząć remont linii kolejowej z Wągrowca do Poznania. Konieczne było więc oddanie do użytku alternatywnej trasy - przez Rogoźno.

Linia Kolejowa na odcinku Rogoźno - Wągrowiec jeszcze niedawno przeznaczona była do likwidacji. Jak się jednak okazało, konieczna była jej modernizacja.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na wiosnę 2011 roku rozpocznie się długo wyczekiwany remont linii kolejowej na odcinku Poznań Wschód - Wągrowiec - Gołańcz (przez Skoki i Murowaną Goślinę). Aby umożliwić pasażerom podróżowanie na tej trasie w trakcie remontu, trzeba było znaleźć linię zastępczą. Wybrano 17 kilometrowy odcinek pomiędzy Wągrowcem a Rogoźnem.

Inwestycja pochłonęła 520 tysięcy złotych, głównie z kieszeni samorządów.

Zdaniem władz województwa - uruchomienie linii przeznaczonej do likwidacji sprawi, że przyszłoroczny remont będzie mniej uciążliwy dla mieszkańców tego regionu, a także pozwoli utrzymać ruch towarowy na tym kierunku.

Remont trasy Poznań Wschód - Wągrowiec - Gołańcz będzie kosztował ponad 175 milionów złotych. Blisko 110 milionów pochodzi z Unii Europejskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro