Reklama
Reklama

Poznań walczy o ME w podnoszeniu ciężarów

Poznań znalazł się na liście miast kandydatów do organizacji Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów w 2014 roku.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów wysłał do Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów oficjalne zgłoszenie organizacji Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów w 2014 roku w jednym z trzech miast Polski: Poznaniu, Bydgoszczy lub Wrocławiu. Jeśli polska propozycja zostanie zaakceptowana rozpisany zostanie wewnętrzny konkurs na organizację tej imprezy. Wygra miasto, które przedstawi najkorzystniejszą ofertę organizacyjną i finansową.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Każde z wymienionych miast spełnia wymogi organizatora, bowiem dysponuje bazą hotelową (hotele cztero i pięciogwiazdkowe) oraz halą widowiskowo-sportową. W każdym z nich znajduje się lotnisko oraz każde posiada możliwości i walory turystyczne. Bardzo ważnym elementem uzyskania zgody na organizację tych zawodów jest nieodpłatnie udzielenie międzynarodowego sygnału telewizyjnego dla PZPC.

Ostateczna decyzja zapadnie na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego EWF i Kongresie EWF podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Kazaniu. Przypomnijmy, że Polska w swojej historii była organizatorem 26 imprez międzynawowych o charakterze mistrzostw świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro